Plasma Complex W XXI wieku dzięki postępowi technologicznemu możliwe stało się pozyskiwanie materiału autologicznego w warunkach ambulatoryjnych, otwierając tym samym drogę lekarzom medycyny estetycznej do wdrażania nowych, jeszcze skuteczniejszych terapii anti-aging czy też przebudowujących niepożądane deformacje powłoki skórnej w postaci bruzd, bliznowców czy obszarów o nadmiernej wiotkości.

Procedury z wykorzystaniem naturalnie występujących w naszych organizmach substancji aktywujących i wspierających procesy regeneracyjne wydają się być zatem fundamentem nowoczesnej profilaktyki przeciwstarzeniowej i rewitalizacyjnej.

OPIS METODY

W powyższą koncepcję doskonale wpisuje się nowatorska metoda Plasma Complex, łacząca w sobie potencjał skoncentrowanych czynników wzrostu oraz niemal nieograniczone możliwości odbudowujące komórek macierzystych CD34+. Terapia ta, opierająca się na synergii działania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej kompleksowo i długofalowo oddziaływuje zarówno na naskórek jak i skórę właściwą. Charakteryzuje się przy tym bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, ponieważ wykorzystuje substancje pozyskane bezpośrednio od pacjenta.

Fibryna bogatopłytkowa to trójwymiarowa struktura, zbudowana z fibryny komórkowej I-PRF rozpostartej na matrycy fibryny strukturalnej S-PRF. W przestrzeniach tej sieci zawieszone są nieaktywowane, funkcjonalne, nienaruszone płytki krwi, krwinki białe oraz mezenchymalne komórki macierzyste w niezwykle wysokich stężeniach. 

Wszystkie elementy tworzące tę skomplikowaną, przestrzenną strukturę, współdziałają w celu długotrwałej stymulacji płytek krwi do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznego kierowania migracją mezenchymalnych komórek macierzystych w miejsca wymagające odbudowy bądź przebudowy wykorzystując przy tym naturalne dla organizmu procesy.

JAK to działa?

Działanie regeneracyjne i odbudowujące Plasma Complex jest tak skuteczne dzięki połączeniu w jednej terapii właściwości obu frakcji fibryny, zarówno I-PRF jak i S-PRF. Wyodrębnić przy tym można jego 3 podstawowe etapy:

 • Etap stymulacji, w którym komórki naczyń krwionośnych, naskórka czy fibroblasty są pobudzane do namnażania się i równomiernego rozprzestrzeniania na fibrynowej macierzy co prowadzi do wzmożonej syntezy białek strukturalnych i kolagenu
 • Etap regeneracji, w którym nowo powstały kolagen oraz naczynia krwionośne włączają się w proces przebudowy tkanki skórnej poprzez poprawę jej sprężystości i utlenowania
 • Etap odnowienia, w którym następuje prawidłowe ukształtowanie struktury tkanki skórnej poprzez jej właściwe odżywienie i napięcie

Zabieg zalecany jest w terapiach Anti-Aging powodując wygładzenie zmarszczek, poprawiając napięcie i gęstości skóry, wpływając też na regenerację naskórka oraz skóry właściwiej.

WSKAZANIA

 • fotostarzenie skóry
 • wiotkość skóry (elastoza), zmarszczki
 • suchość i rogowacenie skóry
 • uszkodzenie sprężyste macierzy pozakomórkowej skóry (elastoza)
 • terapia uzupełniająca po zabiegach laserowych
 • rany, oparzenia
 • łysienie, wypadanie włosów
 • blizny

PRZEBIEG ZABIEGU

W pierwszym etapie pobieramy krew, odwirowujemy, następnie pobieramy odwirowany materiał  – fibrynę strukturalną. Ostrzykujemy wybrany obszar celem budowy stelażu fibrynowego.

W drugim etapie pobieramy krew, odwirowujemy, następnie pobieramy odwirowany materiał  – fibrynę komórkową. Podajemy śródskórnie komórek macierzystych i czynników wzrostu metodą głębokiej mezoterapii.

JAK PRZEBIEGA REKONWALESCENCJA I CZEGO NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które są osobniczo zmienne i jeśli wystąpią utrzymywać się mogą od kilku godzin do 2-3 dni. Miejscowa tkliwość jeśli wystąpi – ustępuje po 24 godzinach. Ślady po wkłuciach nie są najczęściej widoczne. Zasinienia jeśli wystąpią utrzymują się do kilku dni i można je zakamuflować makijażem.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • choroby autoimmunologiczne
 • schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
 • choroba nowotworowa Umów się na zabieg już dziś tel. 788733654

Blefaroplastyka

Operacja plastyczna powiek górnych jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu nadmiaru skóry, paska mięśnia okrężnego oka oraz przepuklin tłuszczowych. (Na marginesie: gałka oczna w oczodole otoczona jest tkanką tłuszczową; z wiekiem wiotczejące struktury anatomiczne powiek stanowią coraz słabszą podporę dla tej tkanki, która uwypukla się i jest widoczna na powierzchni powiek w postaci, tzw. „przepuklin tłuszczowych”; w okolicy powieki górnej wyróżniamy przepukliny: przyśrodkowe, pośrednie, przedrozcięgnowe i boczne).

Często konieczne jest dodatkowe usunięcie poduszeczki tłuszczowej spod mięśnia okrężnego oka, w okolicy łuku brwiowego (tzw. ROOF – Retro Orbicularis Oculi Fat). W przypadku obecności opadania prawdziwego należy również dodatkowo skrócić mięsień dźwigacz powieki górnej.  

Operację powiek górnych rozpoczyna się od narysowania na skórze planu zabiegu. Należy zaznaczyć linie nacięć skóry tak, aby blizna pooperacyjna była w takiej samej odległości od brzegu rzęsowego powiek po obu stronach. Należy też sprawdzić pincetką, czy oko nadal jest zamknięte, gdy schwycimy pomiędzy ramionami narzędzia planowany do usunięcia fałd skóry.

Kwalifikacja do zabiegu:

Wyraziste zmarszczki grawitacyjne na powiece górnej pojawiają się już w czwartej dekadzie życia (30+). Powiększający się fałd skórny zaczyna spoczywać ociężale ponad brzegiem rzęsowym powieki i zasłania tą część skóry, która powinna być odsłonięta – tzw. skóra przedtarczkowa (ten pasek skóry ponad brzegiem rzęsowym powieki kobiety podkreślają makijażem). Z wiekiem fałd ten powiększa się i wypełnia zawartością przepuklin tłuszczowych. Może to prowadzić do rzekomego opadania powiek – to taki stan, gdy pod ciężarem tkanek brzeg rzęsowy powieki górnej przesłania źrenicę pomimo prawidłowej funkcji mięśnia dźwigacza.

Do plastyki powiek górnych zgłaszają się najczęściej pacjentki w wieku 40-50 lat. Obecnie wiadomo, że podstawą anatomiczną starzejącej się twarzy jest przede wszystkim zanik tkanek, a nie tylko ich zwiotczenie i opadanie. Dotyczy to również powiek – szczególnie górnych. Z wiekiem często powstaje obraz tzw. „oka w pustym oczodole”. W takich warunkach anatomicznych klasyczna plastyka powiek nie powinna być wykonywana. W niektórych z tych przypadków wskazane jest dostarczenie objętości w formie przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej, a w innych połączenie klasycznego zabiegu z przeszczepem tkanki tłuszczowej.

Przed i po zabiegu

Warunkiem niezbędnym do plastyki powiek jest dobry stan zdrowia oczu. W przypadku współistniejących chorób oczu w pierwszej kolejności to one muszą być leczone. Wada wzroku nie jest chorobą i nie stanowi przeciwwskazania do operacji plastycznej powiek. W przypadku jaskry plastyka powiek górnych jest nawet zalecana przez okulistów – ale wymaga to opinii specjalisty. Poza tym należy przestrzegać podstawowej zasady w chirurgii plastycznej: stan ogólnego zdrowia pacjenta powinien być dobry i warto to potwierdzić podstawowymi badaniami.

W dniu zabiegu pacjent powinien być wypoczęty, a skóra w okolicy operowanej powinna być zdrowa i bez żadnych podrażnień. Przed operacją nie są wskazane zabiegi z zakresu mało inwazyjnej medycyny estetycznej. Toksyna botulinowa i kwas hialuronowy zmieniają tymczasowo anatomię i utrudniają ocenę faktycznego stanu powiek.

  Hipertoniczny roztwór herbaty ściąga wodę z powiek i w ten sposób ogranicza obrzęk. Dolegliwości bólowe po plastyce powiek nie są duże i ogólnie dostępne leki przeciwbólowe (paracetamol, ibuprom) zupełnie wystarczą w celu zapewnienia komfortu pacjentom. Zaleca się powrót do domu w asyście osoby towarzyszącej.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu wskazany jest odpoczynek i zwolnienie z pracy. W tym czasie nie powinno się wytężać wzroku, oglądając telewizję, czytając książki czy pracując przy komputerze. Wskazane jest spanie na wznak z lekko uniesioną górną częścią ciała. Po tygodniu zdejmuje się szwy – rany są już zagojone, choć mogą być jeszcze siniaki i obrzęki. Po następnym tygodniu nie ma już śladu po przebytej operacji – można wykonać makijaż i powrócić do swoich codziennych zajęć. Nieuniknionym następstwem plastyki powiek są siniaki i obrzęki, które zawsze znikają samoistnie. Blizna pozostaje na zawsze, ale jest bardzo mało widoczna. W okolicy blizny zawsze występuje gorsze czucie skóry. Trwa to nawet kilka miesięcy i może być uciążliwe przy wykonywaniu makijażu. Duże wysiłki fizyczne można wykonywać bezpiecznie po 3 tygodniach od operacji. Wskazane jest unikanie promieniowania słonecznego przez okres 1 roku – pomocne w tym są kremy z filtrem i okulary przeciwsłoneczne.

Ryzyko powikłań

Plastyka powiek to zabieg, który może przynieść ogromną satysfakcję pacjentowi i lekarzowi, ale zarazem to niebezpieczna okolica anatomiczna, gdzie mogą wystąpić trudne do korekty powikłania. Co prawda ryzyko powikłań jest niewielkie, ale pod warunkiem, że zabieg wykonuje doświadczony operator.

Powikłaniami, które mogą się zdarzyć są:

1. Pogorszenie się wzroku (zawsze się o tym wspomina, ale nikt nie spotkał się z tym w swojej praktyce; ryzyko szacowane jest na 1 na 20 tys. operacji).

2. Torbiele naskórkowe wzdłuż blizny. Wynika to z wniknięcia mnożących się komórek naskórka pod skórę, w czasie szycia rany. Pod skórą komórki nadal się mnożą, ale nie mogą się złuszczyć i w ten sposób tworzą torbiel naskórkową.

3. Zespół suchego oka – objawia się dyskomfortem oraz zaczerwienieniem spojówek i wymaga czasami stosowania po operacji sztucznych łez.

4. Rozejście się częściowe rany po zdjęciu szwów. Wymaga to założenia pojedynczego dodatkowego szwu i nie ma wpływu na ostateczny wynik operacji.

5. Teoretycznie może wystąpić krwiak – nagromadzenie się krwi w ranie operacyjnej wymagające chirurgicznej ewakuacji (w mojej praktyce nie spotkałem się z tym powikłaniem).

6. Tak jak po każdej ingerencji chirurgicznej, może dojść do infekcji (w mojej praktyce też nie spotkałem się z tym powikłaniem). Rany na powiekach goją się zwykle dobrze, bardzo szybko – już po 5 dniach można bezpiecznie zdjąć szwy.

7. Przed operacją zawsze występuje asymetria powiek, która po operacji zwykle jest mniejsza, choć może być też większa.

8. Nadmierna korekta na powiece górnej skutkuje niedomykaniem powiek, a na powiece dolnej wywinięciem powieki. Konsekwencją obu tych powikłań jest utrata przez powieki zdolności ochrony gałki ocznej, co może prowadzić do ślepoty. Warunkiem niezbędnym żeby uniknąć asymetrii i nadmiernej korekty jest bardzo precyzyjne planowanie zabiegu, łącznie z wykonaniem rysunku na ciele pacjenta.

9. Niewystarczająca korekta też może być powodem niezadowolenia pacjenta, ale znacznie łatwiej ją skorygować niż nadmierną korektę.

Zapraszam na konsultację i rejestrację tel. 788733654

Przedstawiamy nowego członka drużyny – przesympatyczną i czułą na potrzeby pacjentów Olenę Pavlyshko, lekarza okulistę, która łączę pracę z okulistyki i medycyny estetycznej. Wykonuję zabiegi okuloplastyczne (w obrębie powiek) w znieczuleniu miejscowym. Między innymi: blefaroplastyka powiek górnych i dolnych, usunięcie kępek żółtych, gradówek, brodawek, zmian skórnych, operacje z powodu podwinięcia i odwinięcia powiek dolnych. Zapraszamy na konsultację. Zapisy: Messenger (https://www.facebook.com/Dr-Elena-Pavlyshko-655313638418298/?notif_id=1602021146334128&notif_t=page_invite_accept&ref=notif) Instagram (https://www.instagram.com/doc_elena_pavlyshko/)

Wybielanie zębów PureLite

System PureLite Non-Peroxide to profesjonalny zestaw do wybielania zębów oraz procedura jego przeprowadzenia.

Większość firm w branży wybielania zębów stosuje system nakładkowy.

My proponujemy inne rozwiązanie:

-optymalne pomiędzy komfortem podczas przeprowadzanego zabiegu, a osiąganym efektem oraz zgodne z obowiązującymi przepisami w Polsce oraz w Unii Europejskiej. Bez zbędnych nakładek, o stężeniu nie wymagającym dodatkowego zabezpieczenia dziąseł, w przeciągu niecałej godziny.

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień zębów?

Źródła powstawania przebarwień są dwojakie:

1. Przyczyny zewnętrzne takie jak:

●sztuczne barwniki w pożywieniu i w napojach,

●kawa, nikotyna,

●kamień nazębny,

●bakterie chromogenne,

●płukanki i leki (zawierające chlorheksydynę lub płynną postać soli żelaza, olejki aromatyczne, Amoksiklav)

2. Natomiast w przypadku przyczyn wewnętrznych należy wymienić uwarunkowania genetyczne oraz przebyte choroby które mogą mieć wpływ na wygląd zębów.

Czy występują przypadki gdzie zabieg nie przyniósł pożądanych efektów?

Są to przypadki osób z przebarwieniami na zębach spowodowanymi stosowaniem tetracykliny (szary nalot) oraz osób mających sztuczne zęby, licówki, korony, lakiery, porcelany, kompozyty. Metoda ta działa wybielająco tylko na naturalne zęby.

PRZECIWSKAZANIA

●ciąża lub okres karmienia

●patologiczne starcie szkliwa

●słabe szkliwo lub odwapnienia spowodowane nadużyciem fluorków

●paradontoza, której towarzyszy zapalenie dziąseł lub ich zły stan

●osoby z aparatem ortodontycznym

●osoby poddane niedawno stomatologicznemu zabiegowi chirurgicznemu

●osoby z chorymi zębami i w trakcie ich leczenia

●uczulenie na produkty zawierające nadtlenek wodoru

●osoby poniżej 18 roku życia

Postępowanie po zabiegu:

●do 24 godzin od zabiegu nie używać intensywnych szminek oraz innych produktów barwiących w okolicach ust i zębów

●Do 48h godzin od zabiegu nie jest wskazane picie mocnej herbaty i kawy, czerwonego wina oraz napojów kolorowych oraz spożywanie owoców cytrusowych.

●do 48 godzin od zabiegu nie wolno palić papierosów, ponieważ mogą one powodować przebarwienia na zębach, które są o wiele bardziej trudniejsze do usunięcia, niż kamień nazębny.

●Zabronione jest również przez pierwsze 48 godzin po zabiegu używanie past, płynów do płukania i nici dentystycznych zawierających fluor, gdyż powoduje on przebarwienie zębów.

BIAŁA DIETA PO WYBIELANIU ZĘBÓW

●Zaraz po wykonaniu wybielania zębów nie można jeść przez dwie godziny, można natomiast pić tylko i wyłącznie wodę mineralną. Przy zabiegu wybielanie zębów należy stosować białą dietę przez min. 48 godzin, a także w ciągu min. 14 dni po wybielaniu zaleca się stosowanie łagodnej pasty wybielającej.

Utrzymanie się efektu wybielania

Zależy od stopnia porowatości zębów oraz trybu życia, tj. takich czynników jak dieta, palenie papierosów i odpowiednia higiena jamy ustnej. utrzymywać się jedynie przez kilka miesięcy. U innych osób, jeżeli powstrzymają się od picia napojów powodujących zabarwienie, efekt może się utrzymywać nawet od 1 do 2 lat.

Ellansé

Ellansé™ to biostymulator czyli substancja stymulująca syntezę naszego własnego kolagenu. Swoje wyjątkowe właściwości zawdzięcza unikatowej kompozycji, na którą składa się karboksyceluloza stanowiąca 70% preparatu, oraz równomiernie zawieszone w niej cząsteczki polikaprolaktonu (30%). Chociaż to właśnie KARBOKSYMETYLOCELULOZA CMC, opowiada za natychmiastowy efekt wypełnienia tkanek po podaniu Ellanse, to o jego wyjątkowości stanowi jednak obecność medycznego polimeru-POLIKAPROLAKTONU. Dzięki idealnie gładkiej cząsteczce o wielkości > 20 µm, po podaniu do skóry ulega on enkapsulacji tworząc szkielet dla siatki składającej się, w głównej mierze, z wysokiej jakości kolagenu typu I poprawiającego gęstość skóry. Sprawia to, iż Ellanse jest zabiegiem nie tylko wypełniającym, ale także bardzo silnie odmładzającym, przywracającym gęstość i naturalną jędrność skóry. Dodatkowo pełna integracja preparatu z macierzą zewnątrzkomórkową sprawia, że jest on praktycznie niewyczuwalny, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającego efektu zabiegu – zarówno w spoczynku jak i podczas mimiki (w trakcie mówienia, śmiania się, czy płaczu). Bezpieczeństwo Ellanse zawdzięcza swojej całkowitej biodegradowalności, co sprawia iż po jego podaniu nie obserwuję się odczynów alergicznych oraz ziarniniaków. Wskazania: pogłębione fałdy marionetki pogłębione fałdy nosowo-wargowe poziome i pionowe zmarszczki na czole promieniste zmarszczki wokół ust ( zmarszczki palacza) obniżone kąciki ust kurze łapki dolina łez niewielkie blizny zanikowe w tym zmiany potrądzikowe powiększenie i modelowanie policzków powiększenie i modelowanie brody poprawa owalu twarzy utrata jędrności skóry Przeciwwskazania: ciąża i laktacja aktywne choroby autoimmunologiczne aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi cukrzyca niewyrównana choroba nowotworowa w wywiadzie przyjmowanie leków rozrzedzających krew, np. aspiryna- p/wskazanie względne wcześniejsze zabiegi z użyciem wypełniaczy permanentnych (np. Aquamid) Przebieg zabiegu Bezpośrednio po podaniu preparatu za pomocą igły lub kaniuli otrzymujemy efekt wypełnienia. Po około miesiącu obserwuje się częściowy zanik uzyskanej objętości co spowodowane jest degradacją zawartego w preparacie roztworu karboksycelulozy, który używany jest jako nośnik dla polikaprolaktonu. W kolejnych miesiącach dochodzi do stopniowej syntezy kolagenu co sprawia, że twarz nie tylko odzyskuje utraconą objętość, ale też znacząco poprawia się jakość skóry. Postępowanie pozabiegowe : nie masować ani ugniatać miejsc iniekcji bez wyraźnych wskazań lekarza unikanie sauny i solarium przez okres 2 tygodni unikanie ekspozycji słonecznej przez okres 2 tygodni stosowanie ochrony przeciwsłonecznej- krem z filtrem +50 przez okres 2 tygodni Czas rekonwalescencji Najczęściej zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. U niektórych pacjentów może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, obrzęk, bądź w przypadku uszkodzenia naczynia krwionośnego siniak. Efekt zabiegu: Wypełnienie zmarszczek, odbudowa wolumetryczna twarzy, poprawa jakości skóry. Długość utrzymywania się efektu: Rezultaty utrzymują się od 1 roku do 4 lat w zależności od wybranej opcji preparatu ELLANSE: Ellansé™ S (1 rok), Ellansé™ M (2 lata), Ellansé™ L (3 lata), Ellansé™ E ( 4 lata).

Korekcja odstających uszu nićmi Aptos

Nici Aptos stosowane w medycynie estetycznej od wielu lat. Nici Aptos są skutecznym narzędziem w medycynie przecistarzeniowej, pozwalają bowiem w skuteczny sposób zwalczyć skutki wieloletniego rozciągania tkanek na skutek działania sił grawitacji oraz utraty przez tkanki kolagenu i nie tylko.
Odstające uszy są częstą przyczyną dyskomfortu i krytycznej oceny swojego wyglądu. Dotyczy mężczyzn i kobiet.
Alternatywą leczenia operacyjnego odstających uszu jest mniej inwazyjny zabieg w znieczuleniu miejscowym, który polega na implantacji w odpowiedni sposób NIEWCHŁANIALNYCH nici Aptos. Podczas zakładania materiału uzyskuje się uformowanie grobelki małżowiny usznej.
Zabieg trwa ok. 45 min, jest dobrze tolerowany przez pacjentów.
Efekt zabiegu widoczny odrazu i jest permanentny.

BB GLOW

BB Glow to zabieg polegający na pigmentacji skóry twarzy. Dzięki temu zabiegowi możemy skutecznie zlikwidować drobne blizny czy przebarwienia, takie jak piegi, ślady po trądziku, przebarwienia posłoneczne czy tak zwane plamy starcze. Po wprowadzeniu specjalnych preparatów, koloryt skóry jest wyrównywany i wszelkie nierówności zostają ukryte. 

Jak przebiega zabieg?

Do pigmentacji skóry stosuje się preparaty przeznaczone do profesjonalnego wybielania oraz wygładzania koloru skóry. Wprowadzenie preparatu odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia zakończonego kartridżem z mikroigłami. 
Efektem zabiegu jest delikatne rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu utrzymujące się od 6 do 12 miesięcy. Bezpośrednio po BB Glow należy unikać promieni słonecznych przez około dwa tygodnie. Zaleca się, by zabieg wykonywać w serii oraz stosować zabiegi przypominające. Dzięki temu efekt będzie się utrzymywał, a skóra będzie w dalszym ciągu wyglądać świeżo i promiennie. 

Jakie są korzyści z zabiegu?

Przede wszystkim szybkie i bezbolesne pozbycie się towarzyszących nam od lat niedoskonałości, które zazwyczaj tuszowałyśmy korektorem i podkladem. Dzięki BB GLOW jest znacznie łatwiej, możesz uzyskać efekt cery, o którym zawsze marzyłaś. Bardzo ważny jest aspekt estetyczny, bo ma on ogromny wpływ na nasze samopoczucie. W przypadkach dużego niezadowolenia z cery szczególnie warto rozważyć poddanie się BB Glow, które pozwoli bezpiecznie i pewnym krokiem wejść w nowy, piękniejszy etap życia, bez kompleksów, czy przykrych wspomnień, jakie powodowały choćby blizny.

Informacje i rejestracja tel. 788733654

Liposukcja strzykawkowa

 

Liposukcja strzykawkowa to  zabieg służący redukcji tkanki tłuszczowej z różnych obszarów ciała. Daje efekt wyszczuplenia i skutecznie modeluje sylwetkę.

Wskazania do zabiegu liposukcji to:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała
 • modelowanie konturu sylwetki
 • tzw. „lokalna otyłość”

Partie ciała, na których może zostać przeprowadzony zabieg: ramiona, plecy, klatka piersiowa, brzuch, talia, biodra, pośladki, uda, okolice kolan.

Na czym polega zabieg liposukcji strzykawkowej?

Jest to szybki i nieskomplikowany zabieg polegający na odsysaniu komórek tłuszczowych za pomocą innowacyjnej kaniuli Millenium. Jej budowa umożliwia odsysanie komórek bez ryzyka ich uszkodzenia, dzięki czemu mogą być w dalszym etapie wykorzystane do przeszczepu w miejsca, w których zauważalny jest brak tkanki tłuszczowej.

Czy zbaieg liposukcji strzykawkowej jest bezpieczny?

Zabieg liposukcji strzykawkowej jest mało inwazyjny, a wykonany przez wykwalifikowanego specjalistę – wyjątkowo bezpieczny. Uwalnianie komórek tłuszczowych odbywa się bez ryzyka uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych. Uzyskany materiał tłuszczowy jest najlepszym z możliwych „wypełniaczy” – w pełni naturalnym, bezpiecznym i biokompatybilnym z organizmem pacjenta, który pragnie poprawić swój wygląd.

Kiedy są zauważalne efekty i jak długo się utrzymują?

Pierwsze rezultaty zabiegu są natychmiastowe. Przez kolejne tygodnie po liposukcji, efekty zostają utrwalone i wzmocnione. Komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte z organizmu. Nie ma możliwości, by powróciły na swoje dawne miejsce.Liposukcja strzykawkowa jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie wywołuje bólu ani dyskomfortu. Nasi specjaliści dbają o komfort pacjenta przez cały czas trwania zabiegu.Spektakularne efekty zabiegu są niemal natychmiastowe  i utrzymują się do końca życia. Dzięki temu, nie ma konieczności powtarzania zabiegu, co sprawia że cena liposukcji jest wyjątkowo atrakcyjna.

Przeciwwskazania

Liposukcja strzykawkowa należy do bardzo bezpiecznych metod, ale jak każdy zabieg estetyczny, posiada listę przeciwwskazań:

 • przewlekłe choroby nerek i wątroby
 • infekcje i stany zapalne w miejscu zabiegowym
 • choroby autoimmunologiczne
 • choroby nowotworowe
 • cukrzyca
 • stosowanie niektórych leków, w tym antybiotyków
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • zaburzenia sensoryczne
 • w przypadku kobiet – ciąża i okres karmienia piersią

Galeria zdjęć:

Cena zabiegu zależy od obszaru 1500-2500 zł

Umówić się na wizytę można dzwoniąc 788 733 654 lub przy pomocy wtyczki na stronie www.stanislawsinicki.pl

 

Lipotransfer (przeszczep tłuszczu)

Lipotransfer (inaczej: lipofiling) to przeszczep własnego tłuszczu –  jest to zabieg, który polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej, a następnie jej zaaplikowaniu w wybrane obszary ciała. Tłuszcz pobierany jest od pacjenta z obszarów, gdzie jest go wystarczająco dużo, czyli najczęściej z ud, brzucha, pośladków, bioder. Aplikuje się go natomiast w obszar, którym pacjentka lub pacjent chce dodać objętości lub skorygować kształt.

Na czym polega zabieg?

Lipotransfer polega na pobraniu tłuszczu z okolicy brzucha, lędźwi lub ud. Jednorazowo pobiera się od 20 do 30 ml tłuszczu. Następnie jest on wirowany i oczyszczany m.in. z nadmiaru płynów (musi pozostać jedynie czysty tłuszcz). Tak przygotowana tkanka tłuszczowa zostaje przeszczepiona w wybrane miejsce.

Okolice do przeszczepiania tłuszczu:

– twarz

-biust

-pośladki

-zewnętrzne narządy płciowe u kobiet i mężczyzn

-grzbietowe powierzchni dłoni

Lipotransfer to nie tylko rewelacyjna świetna metoda modelowania i wyszczuplania sylwetki, ale także również metoda na rewitalizację i wyraźną poprawę kondycji skóry.

Zalety zabiegu:

 • brak różnic antygenowych, dzięki czemu mamy gwarancję, że przeniesiona tkanka tłuszczowa przyjmie się w nowym miejscu bez powikłań,
 • osoba z nadmiarem tkanki tłuszczowej pozbywa się jej z niechcianych miejsc,
 • po 2 dniach są zauważalne pierwsze efekty,
 • przeszczepiona tkanka powoduje również odżywienie i rewitalizację skóry w miejscu przeszczepienia,
 • szybka rekonwalescencja, już po kilku dniach można wrócić do codziennych zajęć,
 • w organizmie nie znajduje się żaden sztuczny, syntetyczny materiał,
 • zabieg można powtarzać,
 • zabieg nie pozostawia trwałych śladów na skórze,
 • zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym,
 • zabieg ten można łączyć z innymi zabiegami (często łączony z liposukcją bądź plastyką nosa).

Wady:

 • w ciągu pierwszych dwóch dni po zabiegu rozwija się obrzęk i okolic dawczych, który ustępuje w ciągu 1-3 miesięcy po zabiegu,
 • miesiąc po zabiegu widoczne są pierwsze rezultaty leczenia, ale końcowy pojawia się po okresie od 3 do 6 miesięcy,
 • niemożliwość przeprowadzenia u bardzo szczupłych lub chudych kobiet.

Więcej informacji na temat zabiegu pod tel. 788 733 654

Niechirurgiczny lifting nićmi APTOS

 

 

APTOS – pochodzi od łacińskiego słowa ANTIPTOSIS – przeciwko opadaniu tkanek. To jedyne nici na rynku, które faktycznie liftingują, a nie tylko rewitalizują. APTOS będący absolutnym hitem medycyny estetycznej; decyzją lekarzy nagrodzony Perłą Dermatologii Estetycznej w kategorii Najlepszy Produkt do Niechirurgicznego Liftingu, idealnie spełnia oczekiwania rynku. Nici APTOS wyróżniają się różnorodnością, szerokim spectrum zastosowań, a także budową samego produktu, m.in. posiadają opatentowany systemem wypustów. To rozwiązanie oparte na innowacyjnych rozwiązaniach, którego wysoka efektywność zabiegowa bazuje na długoletnich badaniach naukowych i doświadczeniu, twórcy technik liftingu za pomocą nici, założyciela firmy APTOS – dr Marlena Sulamanidze.

Techniki APTOS mogą być stosowane na twarz i ciało. Przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku, dla wszystkich, którzy zaobserwowali rozpoczynające się procesy starzenia objawiające się utratą jędrności i gęstości skóry, opadaniem tkanek miękkich, pojawieniem się płytkich lub głębokich zmarszczek, zmianą konturu i owalu twarzy. To zabieg o wysokiej, natychmiastowej oraz postępującej skuteczności zabiegowej, w zakresie liftingu twarzy i szyi (a także dekoltu, wewnętrznej strony ud i ramion, piersi czy okolic kolan itp.), porównywalnego z efektami operacji chirurgicznych.

OPIS ZABIEGU:

APTOS to jedyna na rynku tak bogata oferta zabiegowa pozwalająca dopasować odpowiednią technikę do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na podskórnym wprowadzeniu poprzez pojedyncze punkty nakłucia odpowiedniego modelu  nici APTOS w celu utworzenia silnie podtrzymującego szkieletu. Efekty utrzymują się nawet do trzech lat. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można wrócić do aktywnego życia. Lifting całej twarzy trwa około 30-40 minut, a pojedynczej strefy zabiegowej tylko 10-15 minut.

PRZYGOTOWANIE:

Decydując się na zabieg warto wykonać podstawowe badania, takie jak: morfologia, OB, krzepliwość APTT bądź skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przeciwwskazań typowych dla zabiegów medycyny estetycznej. Przeciwwskazania: choroby autoimmunologiczne, ciężka choroba fizyczna, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie II i III stopnia, hemofilia, zaburzenia psychiczne, stany zapalne i nowo-twory w obszarze planowanego zabiegu, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych, ciąża i laktacja oraz wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.

PO ZABIEGU:

W ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu zaleca się zimne okłady i przecieranie punktów wkłucia preparatem na bazie spirytusu. Przez kilka dni należy powstrzymywać się od picia gorących napojów, a przez dwa tygodnie alkoholu. Należy też ograniczyć aktywność mimiki twarzy, wysiłek fizyczny, nie stosować masaży i zabiegów intensywnie rozgrzewających. W zależności od wskazań zabiegowych Pacjenta, tj. wieku, typu skóry, obszaru zabiegowego, poziomu opadu tkanek lekarz dobiera odpowiednie techniki APTOS (z linii Excellence, Light Lift lub Nano), tak aby zapewnić optymalny efekt odmłodzenia. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić zastosowanie nici stałych APTOS (polipropylenowych). Firma APTOS wytwarza ponad 20 różnych rodzajów nici (z mikrowypustami, mikroskopijnymi węzełkami, spiralnych, przypominających warkocze itp.), zarówno biodegradowalnych (wchłanialnych w ciele), jak i niewchłanialnych, polipropylenowych.

Zabieg APTOS inicjuje wieloetapowy proces odnowy:

 • wprowadzone nici grupują tkanki i naprowadzają je na właściwe położenie,
 • wokół nici powstaje tkanka włóknista, która tworzy podskórny stelaż, wzmacniając tkanki i utrzymując je w żądanej pozycji,
 • po 6 miesiącach: nić zaczyna się powoli rozpuszczać uwalniając do organizmu składniki stymulujące naturalną biorewitalizację, poprawiając strukturę skóry na lata, sam efekt liftingu utrzymuje się do 2-3 lat.

Zabieg APTOS – powrót do młodości:

 • zabieg na twarz i ciało, przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn,
 • przywraca naturalny wygląd tak ceniony przez klientów klinik medycyny estetycznej, (w szczególności mężczyzn), nie powodując zbędnego zwiększania objętości tkanek,
 • bezpieczny i małoinwazyjny – nici wprowadzane są zaledwie przez 1 lub 2 punkty wkłucia,
 • nie wymagają żadnych rozcięć skóry, narkozy, ani długiego okresu rekonwalescencji,
 • użyte materiały są w pełni wchłanialne i bezpieczne dla organizmu, stosowane w chirurgii od wielu lat,
 • produkty APTOS są certyfikowane, a technologia chroniona patentami międzynarodowymi,
 • szeroki wybór rozwiązań APTOS pozwala lekarzowi na indywidualne dopasowanie techniki zabiegowej do potrzeb i oczekiwań Pacjenta,
 • światowa jakość, europejska produkcja,
 • APTOS nr 1 na świecie – pierwsze nici do zabiegów liftingujących i największa ilość certyfikatów i patentów dla nowych produktów i rozwiązań,
 • zabiegi mogą być wykonywane tylko przez certyfikowanych lekarzy APTOS.

Umów się na konsultację tel. 788 733 654