Plasma Complex W XXI wieku dzięki postępowi technologicznemu możliwe stało się pozyskiwanie materiału autologicznego w warunkach ambulatoryjnych, otwierając tym samym drogę lekarzom medycyny estetycznej do wdrażania nowych, jeszcze skuteczniejszych terapii anti-aging czy też przebudowujących niepożądane deformacje powłoki skórnej w postaci bruzd, bliznowców czy obszarów o nadmiernej wiotkości.

Procedury z wykorzystaniem naturalnie występujących w naszych organizmach substancji aktywujących i wspierających procesy regeneracyjne wydają się być zatem fundamentem nowoczesnej profilaktyki przeciwstarzeniowej i rewitalizacyjnej.

OPIS METODY

W powyższą koncepcję doskonale wpisuje się nowatorska metoda Plasma Complex, łacząca w sobie potencjał skoncentrowanych czynników wzrostu oraz niemal nieograniczone możliwości odbudowujące komórek macierzystych CD34+. Terapia ta, opierająca się na synergii działania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej kompleksowo i długofalowo oddziaływuje zarówno na naskórek jak i skórę właściwą. Charakteryzuje się przy tym bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, ponieważ wykorzystuje substancje pozyskane bezpośrednio od pacjenta.

Fibryna bogatopłytkowa to trójwymiarowa struktura, zbudowana z fibryny komórkowej I-PRF rozpostartej na matrycy fibryny strukturalnej S-PRF. W przestrzeniach tej sieci zawieszone są nieaktywowane, funkcjonalne, nienaruszone płytki krwi, krwinki białe oraz mezenchymalne komórki macierzyste w niezwykle wysokich stężeniach. 

Wszystkie elementy tworzące tę skomplikowaną, przestrzenną strukturę, współdziałają w celu długotrwałej stymulacji płytek krwi do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznego kierowania migracją mezenchymalnych komórek macierzystych w miejsca wymagające odbudowy bądź przebudowy wykorzystując przy tym naturalne dla organizmu procesy.

JAK to działa?

Działanie regeneracyjne i odbudowujące Plasma Complex jest tak skuteczne dzięki połączeniu w jednej terapii właściwości obu frakcji fibryny, zarówno I-PRF jak i S-PRF. Wyodrębnić przy tym można jego 3 podstawowe etapy:

 • Etap stymulacji, w którym komórki naczyń krwionośnych, naskórka czy fibroblasty są pobudzane do namnażania się i równomiernego rozprzestrzeniania na fibrynowej macierzy co prowadzi do wzmożonej syntezy białek strukturalnych i kolagenu
 • Etap regeneracji, w którym nowo powstały kolagen oraz naczynia krwionośne włączają się w proces przebudowy tkanki skórnej poprzez poprawę jej sprężystości i utlenowania
 • Etap odnowienia, w którym następuje prawidłowe ukształtowanie struktury tkanki skórnej poprzez jej właściwe odżywienie i napięcie

Zabieg zalecany jest w terapiach Anti-Aging powodując wygładzenie zmarszczek, poprawiając napięcie i gęstości skóry, wpływając też na regenerację naskórka oraz skóry właściwiej.

WSKAZANIA

 • fotostarzenie skóry
 • wiotkość skóry (elastoza), zmarszczki
 • suchość i rogowacenie skóry
 • uszkodzenie sprężyste macierzy pozakomórkowej skóry (elastoza)
 • terapia uzupełniająca po zabiegach laserowych
 • rany, oparzenia
 • łysienie, wypadanie włosów
 • blizny

PRZEBIEG ZABIEGU

W pierwszym etapie pobieramy krew, odwirowujemy, następnie pobieramy odwirowany materiał  – fibrynę strukturalną. Ostrzykujemy wybrany obszar celem budowy stelażu fibrynowego.

W drugim etapie pobieramy krew, odwirowujemy, następnie pobieramy odwirowany materiał  – fibrynę komórkową. Podajemy śródskórnie komórek macierzystych i czynników wzrostu metodą głębokiej mezoterapii.

JAK PRZEBIEGA REKONWALESCENCJA I CZEGO NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i obrzęk, które są osobniczo zmienne i jeśli wystąpią utrzymywać się mogą od kilku godzin do 2-3 dni. Miejscowa tkliwość jeśli wystąpi – ustępuje po 24 godzinach. Ślady po wkłuciach nie są najczęściej widoczne. Zasinienia jeśli wystąpią utrzymują się do kilku dni i można je zakamuflować makijażem.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • choroby autoimmunologiczne
 • schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
 • choroba nowotworowa Umów się na zabieg już dziś tel. 788733654

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *