Lifting twarzy nićmi PDO

 

Znalezione obrazy dla zapytania nici pdo

Lifting twarzy nićmi PDO to dość popularny i skuteczny zabieg z oferty medycyny estetycznej. Często się słyszy, że zabiegi z nimi PDO mogą zamienić zabiegi chirurgii plastycznej twarzy.

Czym są nici PDO?

Określenie PDO jest skrótem nazwy chemicznej , z której zostały wykonane nici – polidioksanonu. Ten materiał jest znany  w medycynie od ponad dwudziestu lat i wykorzystywany do produkcji wchłanialnych nici chirurgicznych używanych podczas wszystkich rutynowych zabiegów operacyjnych oraz w implantach ortopedycznych. Dużą zaletą nici polidioksanowych jest fakt, że po pewnym czasie ulegają rozpuszczeniu. Pozostają one w organizmie człowieka dopóki nie nastąpi naturalny zrost tkanek, więc nie ma potrzeby ich usuwania, kiedy przestaną spełniać swoją funkcję. Długa obecność na rynku medycznym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Substancja ta jest bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych u pacjentów.

Jak to działa?

Wszczepianie nici PDO daje bardzo dobre efekty estetyczne i bardzo duże bezpieczeństwo zabiegu. Rezultaty implantacji nici bywają porównywane do inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej. I rzeczywiście po zabiegu można spodziewać się wygładzenia i napięcia skóry, redukcji zmarszczek oraz poprawienia owalu twarzy. Te efekty widoczne są odrazu po zabiegu i utrzymują się do czasu resorpcji nici, czyli około roku. Na tym jednak działanie nici się nie kończy. Rozpad włókien polidioksanowych stymuluje produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a zatem poprawia strukturę skóry, co uwidacznia się już po dwóch tygodniach po zabiegu. Stymulacja rewitalizacji tkanek przedłuża skuteczność zabiegu o następny rok.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania;

-jest wykonywany w znieczuleni miejscowym;

-trwa 30-60 min;

-nie pozostawia blizn

-może być łączony z innymi zabiegami medycyny estetycznej

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *