Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

   Penis stanowi organ, któremu mężczyźni poświęcają najwięcej uwagi. Według danych statystycznych aż 79,4% mężczyzn chciałoby, by ich penis był dłuższy, niewiele mniej (77,8%) panów życzyłoby sobie, by ich przyrodzenie było grubsze. Dodatkowo niemal 80% mężczyzn uważa, że rozmiar penisa ma znaczenie dla kobiety. Potwierdza to raport, opublikowany przez „The Journal of Sexual Medicine”: 40% z 323 szkockich studentek, które wzięły udział w przeprowadzonym badaniu, zadeklarowało, że dla osiągnięcia przez nie orgazmu pochwowego penis ich partnera powinien być dłuższy od 15,5 cm. Również panie, przebadane przez firmę Durex Condoms przyznają, że rozmiar ma znaczenie: aż 67% z nich było niezadowolonych z wielkości członka partnera. Średnia długość penisa wśród Europejczyków wynosi 12,9-15 cm, przy czym różne źródła podają inne dane: według danych, opublikowanych w International Journal of Impotence Research w grudniu 2000 roku, średnia długość prącia wynosi 13,6 cm, natomiast badania, przeprowadzone w 2001 roku przez LifeStyles Condoms na 300 mężczyznach wskazują średnią na poziomie 14,9 cm.
Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej powiększanie penisa stało się możliwe mniej inwazyjne niż dotychczas, wielu mężczyzn ma obawy przed chirurgiczną interwencją w ich męskość. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi powiększania penisa przy pomocy kwasu hialuronowego.

Zabieg powiększania penisa kwasem hialuronowym pozwala na zwiększenie długości penisa średnio o 1-3 cm oraz pogrubienie go o 2-5 cm (efekt końcowy zależy m.in. od pierwotnej wielkości penisa). Przeprowadza się go przy użyciu preparatów żelowych na bazie kwasu hialuronowego, który jest substancją  w pełni biokompatybilna, co wynika z faktu, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym ciele. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie natychmiastowych i w pełni przewidywalnych efektów. Jednakże kwas hialuronowy jest także biodegradowalny, co oznacza, że efekty zabiegu nie są trwałe – u większości pacjentów utrzymują się przez okres 1-2 lat. By przedłużyć efekt estetyczny po roku można przeprowadzić ponowny zabieg korygujący. Warto także wiedzieć, że iniekcja kwasu hialuronowego stymuluje produkcję własnego kolagenu w komórkach prącia, dlatego w większości przypadków nawet po całkowitym wchłonięciu się preparatu penis pod względem rozmiaru nie wraca do stanu wyjściowego.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest dla pacjentów prawie bezbolesnym. Procedura trwa ok. 30 minut. Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Zabieg nie powoduje upośledzenia erekcji.

  
Postępowanie po zabiegu

Po zabiegu zaleca się rezygnację z aktywności seksualnej i intensywnego wysiłku fizycznego przez okres 2-4 tygodni, masowanie penisa oraz noszenie obcisłej bielizny wg zaleceń lekarza wykonującego zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *