Leczenie nadmiernej potliwości toksyną botulinową

Toksyna botulinowa stosowana w medycynie jest od lat, lecz nadal są odkrywane jej nowe zastosowania, od niedawna nabiera popularności zabieg z jej wykorzystaniem w leczeniu nadmiernej potliwości (hyperhydrozy)

Jakie są efekty zabiegu leczenia nadmiernej potliwości toksyną botulinową?

Efektem zabiegu jest znaczna redukcja wydzielania potu. Dodatkowym efektem jest redukcja nieprzyjemnego zapachu związanego z nadmiernym poceniem się.

Czy każdy moży pozbyć się nadmiernej potliwości dzięki toksynie botulinowej?

Zabiegowi może poddać się każdy, kto chce zmniejszyć naturalną potliwość, nie tylko osoby cierpiące na patologiczną nadpotliwość. Często temu zabiegowi poddają się osoby, dla których nienaganny wygląd jest niezbędny w kontaktach z klientem czy publicznością. Zabiegpozwala nie tylko pozwala uwolnić się od widocnych plam potu na ubraniu,  ale także od przykrego zapachu związanego z wydzielaniem potu.

Które części ciała można poddać zabiegowi?

Zabiegowi z wykorzystaniem toksyny botulinowej można poddać praktycznie każdą część ciała, gdzie pocenie się jest niepożądane.


Jakie są przeciwwskazania?

– kobiety w ciąży i karmiące piersią

– osoby cierpiące na miastenia gravis oraz zespół Lamberta-Eatona

Jakie są skutki uboczne zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

Jedynie w przypadku zabiegu na dłoniach odnotowano przypadki przejściowego osłabienia siły mięśni.

Zablokowanie gruczołów potowych (na tym polega działanie toksyny botulinowej w leczeniu nadpotliwości) nie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu, nie ma też ryzyka kompensacyjnego wzrostu potliwości skóry w innych obszarach.

O tym jak wygląda zabieg można dowiedzieć się na wizycie konsultacyjnej.Zapraszam do rejestracji telefonicznej  pod numerem 788 733 654

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *