Wypełnianie warg kwasem hialuronowym. Modelowanie ust.

  
Kwas hialuronowy jest preparatem najcześciej stosowanym w medycynie estetycznej wypełniaczem. Ponieważ występuje on w organizmie człowieka, jest bezpieczny i nie wywołuje reakcji alergicznych. Wiąże cząsteczki wody w skórze i łączy włókna strukturalne w skórze właściwej, odpowiada za jej nawilżanie, sprężystość i gładkość. Z wiekiem w organizmie występuje coraz mniej kwasu hialuronowego i to jest jedna z przyczyn powstawania zmarszczek, utraty jędrności skóry. W zależności od gęstosci kwasu hialuronowego pozyskiwanego biotechnologicznie jest on wykorzystywany w różnych zabiegach medycyny estetycznej

– mezoterapii igłowej

– wypełnianiu zmarszczek i bruzd

– wypełnianiu różnych okolic ciała, m.in. warg

                  

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest zabiegiem niemal bezbolesnym, ale może się wiązać z pewnym dyskomfortem. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego są podawane poprzez wstrzyknięcia cienką igłą po uprzednim znieczuleniu specjalnym znieczulającym kremem. Efekty zabiegu pojawiają się niemal natychmiast.

Jak to działa?

Po wstrzyknięciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy on wiąże wodę i zwiększa objętość wybranej okolicy (kontur, czerwień wargowa). Efekty utrzymują się 8-12 miesięcy i zależą m.in. od rodzaju skóry i trybu życia. Efekt prawidłowego zabiegu nie powinien być zbyt widoczny, chyba że pacjent ma takie życzenie. 

Działania uboczne

-obrzęk

– zasinienie/zaczerwienienie w miejscu iniekcji

– świąd

– nadmierna reakcja na dotyk

Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu.

                                               
Przeciwwskazania

-ciąża

-laktacja

-choroby autoimunologiczne

-uczulenie na kwas hialuronowy

-czynna opryszczka

Przykładowy wygląd ust po modelowaniu preparatem zawierającym kwas hialuronowy

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *