Powiększanie penisa kwasem hialuronowym (HA)

Kwas hialuronowy znajduje coraz większy obszar zastosowania w medycynie. Dzieje się tak dzięki jego całkowitej biokompatybilności i udowodnionym bezpieczeństwu. Na równi z zabiegami medycyny estetycznej po które często sięgają kobiety znajduje swoje zastosowanie u mężczyzn.

Dotychczas jedyną metodą powiększania członka udowodnioną naukową była operacja polegająca na przecięciu więzadła wieszadłowego prącia (uproszczony schemat zabiegu patrz na ryc.1). Ta metoda nie znajduje szerokiego grona zwolenników ze względu na liczne powikłania i mimo wszystko nietrwały efekt.

Nam Cheol Park i współautorzy na dużej reprezentacyjnej grupie pacjentów udowodnili, że bardzo dobre efekty powiększania penisa można osiągnąć dużo lżej znoszonym przez pacjentów zabiegiem.

Jak przebiega zabieg?
Zabieg zawsze powinna poprzedzać odpowiednia konsultacja i kwalifikacja pacjenta podczas których ustalane są i wyjaśnianie poszczególne etapy zabiegu i postępowanie pozabiegowe.

Sam zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Po osiągnięciu wystarczającego efektu analgetycznego poprzez zblokowania nerwów u podstawy prącia wykonuje się drobne nacięcie skalpelem, przez które wprowadzana jest kaniula przez którą aplikuje się odpowiednią ilość preparatu. Zostaje on równomiernie rozprowadzany i założenie szwu zakańcza zabieg.(Ryc. 2 Budowa anatomiczna prącia)

Warto zaznaczyć, że bardzo istotną zaletą tej metody jest brak wpływu na wzwód.Aplikowany kwas hialuronowy nie zaburza wzwodu.
Efekt zabiegu następuje odrazu i utrzymuje się 1-1,5 roku (zależy to od stosowanego preparatu). Przed okresem wchłaniania się kwas hialuronowy można usunąć również w warunkach ambulatoryjnych.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na bezpłatną konsultację.

Ryc.1

Zdjęcie użytkownika Gabinet Chirurgiczny Stanisław Sinicki.

Ryc. 2Zdjęcie użytkownika Gabinet Chirurgiczny Stanisław Sinicki.

Efekt zabiegu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *